Bayilik Sıkça Sorulan Sorular
 
Genel Bayi Soruları
 
Entegrasyon Hizmetleri
 
Pazaryerleri Satış Soruları
 
İade & Değişim
 
Dropshipping Soruları
Genel Bayi Soruları
Bayilik hizmetiniz ücretli mi?

Hayır, bayilik hizmetimiz şuan için tamamen ücretsizdir.
Xml link veriyor musunuz?

Evet, xml linkimizi ücretsiz olarak bayilerimizle paylaşıyoruz.
Dropshipping hizmetiniz var mı?

Evet, ücretsiz Dropshipping hizmetimiz vardır.
Bayi olmak için şartlarınız neler?

Türkiye’de yasal bir firmaya sahip olmanız yeterlidir.
Bayilik aldıktan sonra nerelerde satış yapabilirim?

Kendi web siteniz, sanal pazaryerleri ve sosyal medya ağlarında satış yapabilirsiniz.
Nasıl bayilik başvurusu yapabilirim?

Sitemize üye olduktan sonra aynı e-posta adresi ile aşağıdaki formu doldurarak bize başvurunuzu iletebilirsiniz.
Bayi temsilciniz var mı, nasıl görüşebilirim?

Evet bayi temsilcilerimiz vardır, bayi temsilcilerimizle görüşebilmek için 0 850 242 31 37 numaramızı 09:00 - 18:30 arası arayabilir, ayrıca buraya tıklayarakWhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Bayilik sözleşmesi nedir?

Bayilik sözleşmesi, hem sizi hem de firmamızı koruyan yasal bir sözleşmedir. Bayi olduktan sonra 30 gün içerisinde gerekli evrakları bizimle paylaşmanız gerekmektedir. Paylaşılmaması halinde bayilik durumunuz pasife alınacaktır. 3 ay içerisinde gerekli belgeler tarafımıza iletilmez ise bayiliğinizin silineceğini bildirmek isteriz.
Bella Notte bayilik sisteminin diğer bayilik veren firmalardan ne gibi farkları var?

BNT GİYİM SANAYİ VE DIŞ TİCARET LTD. ŞTİ. olarak Türkiye'de en iyi hizmeti vermeyi amaçlayan bir platform ve altyapı oluşturduk. Müşteri temsilcilerinden ücretsiz entegrasyonlara, satış ile alakalı ücretsiz eğitimlere kadar bir çok alanda sizlere destek vermekteyiz. Ayrıca yaklaşık 30 yılık tecrübemiz ile tüm ürünlerimizin imalatını tamamen kendi bünyemizde gerçekleştirmekteyiz. Bu sayede, yenilikleri takip ederek stok devamlılığı, ürün çeşitliği gibi konularda bayilerimize avantaj ve destek sağlayabiliyoruz.
Ürünleri sattıkça mı sizden alacağım yoksa peşin olarak toplu mu almalıyım?

Ürünleri sattıkça, sattığınız kadar bizden satın alabilirsiniz. Toplu mal alma gibi bir kuralımız bulunmamaktadır. Ama dileyen bayilerimiz toplu mal almak isterse alabilmektedirler.
Online eğitimleriniz var mı nasıl ulaşabilirim?

Evet, sitemizde online video ve içerikler bulunmaktadır. Dilediğinizi inceleyebilirsiniz. Tüm içerikleri görebilmeniz için sitemize üye olmanız gerekmektedir. Buraya tıklayarak eğitimler sayfasına ulaşabilirsiniz. https://www.bnicgiyim.com/blog
Entegrasyon Hizmetleri
Api entegrasyon hizmetiniz var mı?

Evet, ücretsiz api yazılımız vardır ve isteyen tüm bayilerimiz kullanabilirler.
Api yazılımına nereden ulaşabilirim?

Bayi sorumlumuz ile iletişime geçerek ücretsiz lisans talep edebilirsiniz. 0 850 242 31 37 numaramızı sabah 09:00 - 18:30 arası arayabilirsiniz. Ayrıca buraya tıklayarak WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Api yazılımını bilgisayara mı kurmalıyım?

Evet, api programımız Windows işletim sistemi olan her bilgisayarda çalışmaktadır. İster evinizde, ister ofisinizdeki bilgisayarınızda kullanabilirsiniz.
Api programı bilgisayarda açık mı kalmalı?

Evet program hep açık kalmalıdır. Kapalı iken tüm entegrasyon durmaktadır. Sabit açık kalabilecek bir bilgisayarda veya bir sunucuda çalıştırabilirsiniz.
Hangi pazaryerlerine entegrasyonuz var?

Şuan için sadece Trendyol pazaryeri entegrasyonumuz vardır. Diğer pazaryerleri de bilişim ekiplerimizce geliştirilmektedir ve entegrasyonu tamamlanan pazaryerleri eklendikçe sizlerde kullanmaya başlayabilirsiniz.
Excel bayilik nedir?

İlgili programımızda excel ile ürün yüklemek isteyenler için, içerik düzenlenebilir yapısı ile diğer pazaryerlerine kolay ürün yüklemenize olanak sağlar. Ayrıca stok, fiyat güncellemelerini pazaryerlerinden aldığınız exceller ile yapabilirsiniz.
Otomatik sipariş aktarımı nedir?

Trendyol üzerinden aldığınız siparişleri program kendine çeker ve tedarikçiniz olan bize iletir. Bu şekilde aldığınız siparişleri bize ulaştırmak için hiçbir zahmet vermenize gerek kalmaz. Bu sistemi kullanabilmeniz için dilediğiniz tutarda ön ödeme yapmanız gerekmektedir. Program siparişleri bize aktardıkça, cüzdan modülündeki mevcut bakiyenizden düşerek aynı zamanda ödemenizi de yapmış olursunuz.
Cüzdan bakiye modülü nedir?

Dilediğiniz oranda ön ödeme yaparsınız ve şirketimiz yapmış olduğunuz tutara göre sizlere promosyon bakiye ekler ve bu bakiyeler ile sipariş geçebilirsiniz. Cüzdan bakiye sistemi ile kolay sipariş aktarımını kullanabilir ayrıca manuel sipariş verebilirsiniz.
Stok ve fiyatlar otomatik mi güncelleniyor?

Evet program açık kaldığı sürece otomatik stok ve fiyat güncellemesi yapmaktadır. Yaklaşık 20 dakikada bir stok ve fiyat güncellemektedir. Dilerseniz sadece stokları güncellemek için, dilerseniz hem fiyat hem de stok güncelleme için kullanabilirsiniz.
Program fiyatları nasıl ayarlıyor?

Programımızda bayi alış fiyatınız bulunmaktadır. Dilediğiniz oranda % oran ekleyebilir, ayrıca sabit extra ücret ekleyerek fiyatlamayı kendiniz ayarlayabilirsiniz. Veya bizim sizlere sunduğumuz tavsiye satış fiyatları ile ürünleri pazaryerlerinde güncelleyebilirsiniz.
Program ile ürün yükleniyor mu?

Evet program ile kolay ürün yüklemesi yapabilirsiniz. Ayrıca tüm ürün içerik bilgisini revize ederek de pazaryerine ürün yükleme yapabilirsiniz.
Trendyol'a manuel olarak kendim ürün yükleyebilir miyim?

Evet, ister excel ister xml isterseniz manuel ürün yükleyin, stok kod alanını doğru girdiğiniz sürece programımız kolayca entegre olur. Stok ve fiyatları günceller, ayrıca sipariş aktarımını yapabilir.
Program ile başka tedarikçinin ürünlerini pazaryerlerine yükleyebilir miyim?

Şuan için bu alan geliştirme aşamasındadır. Gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra başka tedarikçinin veya elinizdeki ürünleri kolayca pazaryerinde listeleyebileceksiniz. Sadece bu hizmet extra ücret ile yapılacaktır.
Pazaryerleri Satış Soruları
İstediğim fiyatta satış yapabiliyor muyum?

Evet, istediğiniz fiyatta satış yapabilirsiniz. Fakat çok ucuz veya çok pahalı fiyat ile ürün listelediğiniz zaman ekiplerimiz sizler ile iletişime geçerek fiyatlarınızı düzeltmenizi talep etmektedir.
Buybox ile satış yapabilir miyim?

Xml’den gelen ürün barkodları ile buyboxlu satış yapabilirsiniz. Fakat kendi barkoduyla ürün yüklemiş olan bir bayinin barkoduyla ürünün satışını yapmak yasaktır. Sözleşmede de belirtildiği üzere her bayiye kendi barkodu ile ürün yükleme hakkı vermekteyiz. Ve her bayi sadece kendi oluşturduğu yada xml üzerinden gelen ortak barkodla ürün satışı yapabilir. Örnek A bayisi b89 numaralı barkodla kendi ürün yüklemiş var sayalım. B bayisi b89 numaralı barkodla aynı ürün satışını yapamaz. Yani A bayisinin ürünün altına girerek satış yapamaz. Bu durum tespit edildiğinde B bayisinden ilgili barkod numaralı ürünü satışa kapatmasını istemekteyiz.
Kendi markamla ürün yükleyebilir miyim?

Evet kendi markanızla ürün yükleme yapabilirsiniz fakat sözleşmenizde hangi marka ile satış yapmak istediğinizi bize bildirmeniz gerekmektedir. Sözleşmede belirtilmeden kendi markanız ile ürün yüklemek yasaktır.
Ürünlere reklam verebilir miyim?

Evet ilgili pazaryerlerinde ürün reklamı verebilirsiniz.
Aldığım siparişleri nasıl göndereceğim?

Aldığınız siparişi bize ilettiğinizde kendi depomuzdan kargo çıkışını yapabilmekteyiz. Dilerseniz ürünleri kendi adresinize sipariş ederek kendinizde kargonuzu çıkartabilirsiniz.
Sanal pazaryerlerinde hangi kargo ile çalışmalıyım?

Bella Notte olarak Sürat Kargo ile çalışmaktayız. Kargolarınızı bizim göndermemizi istiyorsanız Sürat Kargo ile çalışmanız gerekmektedir. Farklı bir kargo firması ile çalışıyorsanız, ürünleri kargoyla kendi adresinize getirerek kendi deponuzdan dilediğiniz kargo ile gönderim yapabilirsiniz.
Her pazaryerinde satış yapabilir miyim?

Evet dilediğiniz pazaryerinde satış yapabilirsiniz.
İade & Değişim
Sattığım ürünleri iade edebilir miyim?

14 gün yasal iade hakkı her üyemize olduğu gibi her bayimiz için de vardır. Fakat hijyenik ürünlerin hijyen bandı açılmış ise sağlık ve hijyen kuralları gereği iade yapılamamaktadır. Gerekli şartları sağlayan ürünlerinizin iadesini banka hesabınıza veya cüzdan bakiye hesabınıza yapabilmekteyiz.
İade etmek istiyorum ama ürünlerin sipariş günü 14 günü geçiyor ne yapmalıyım?

Hijyen bantları açılmamış ürünlerinizi sizlere destek olmak amacıyla iade alabilmekteyiz. Yalnız ücret iade edilmemektedir. Sizlere bakiye olarak eklenerek, başka ürünleri sipariş edebilirsiniz. Ayrıca tek sefer de değil, sipariş aldıkça da bakiyenizdeki tutar ile başka siparişler verebilirsiniz. Hijyen bandı açılmış ürünlerin hiçbir şekilde iadesi kabul edilmemektedir. Her ay sonu toplu olarak ilgili şartları sağlayan ürünleri iade edebilirsiniz.
İade faturası nedir?

Ürünleri satın aldığınızda bizler size yasal fatura kesmekteyiz. Yasalar gereği, iade işlemlerinde de iade tutarı kadar bize iade faturası kesmeniz gerekmektedir. Bu konuda destek isterseniz kendi mali müşaviriniz ile görüşerek destek alabilirsiniz.
Teslim edilemeyen gönderi nedir?

Teslim edilemeyen gönderi demek kargonuzun müşteriye teslim edilemediği anlamına gelir. Kargo, hangi şubeden çıkmış ise teslim edilemeyen gönderiler o şubeye geri dönmektedir. Dropshipping ile kargonuzu biz çıkardıysak teslim edilemeyen gönderiniz bize iade edilir. Bizlerde sizden iade faturası isteriz. Sonrasında ücret iadeniz bakiye cüzdanınıza yatırılır. Böylelikle iade edilmiş ürünün ücreti ile başka ürünler sipariş edebilirsiniz.
Pazaryerinde sattığım ürünleri müşteri iade etti ne yapmalıyım?

Ürünün hijyen bandı açılmış ise sizlerde satış yaptığınız platformdan iade ret talebi oluşturmalısınız. Hijyen bandı açılmış ürünlerin iadesini sizlerde kabul etmemelisiniz. Hijyen bandı açılmamış ürünlerin iadesini kabul edebilirsiniz. Hijyenik kurallar kapsamına girmeyen ürünlerde ise eksik parça olup olmadığına ve ürünün satışa uygun olup olmadığına bakmalısınız. Tüm şartlara uygun olan ürünlerin iadesini kabul edebilir ve bize iade edebilirsiniz.
Kendi sitemde ve sosyal medyada ürün satışı yapıyorum müşteri ürünü iade etti ne yapmalıyım?

Ürünün hijyen bandı açılmış ise, sizlerde satış yaptığınız platformdan müşterinize iade kabul edemeyeceğinizi bildirmelisiniz. Hijyen bandı açılmış ürünlerin tekrar satışı hijyen kuralları gereği kabul edilememektedir. Hijyen bandı açılmamış ürünlerin iadesini dilerseniz kabul edebilirsiniz. İade gelen hijyenik olmayan ürünlerde ise eksik parça olup olmadığına ve ürünün satılabilirliğini yitirmemiş olduğuna bakmalısınız. Tüm şartlara uygun olan ürünlerin iadesini kabul edebilir ve bize iade edebilirsiniz.
Dropshipping Soruları
Dropshipping Nedir?

Kısaca ‘Stoksuz Satış’ anlamına gelen Dropshipping, nerdeyse sıfır sermaye ile satış yapmanızı sağlayan e-ticaret satış sistemidir. Bu noktada BELLA NOTTE Bayilik Sistemi olarak, e-ticarete başlarken sahip olmanız gereken altyapıyı en basit ve maliyetsiz şekilde sizlere sunuyoruz. Bayilerimize sağladığımız pek çok avantaj olmasıyla beraber, en önemlisi başlangıç noktasında hem iş yükünüzü hemde maliyetinizi en aza düşürmek amacıyla depo, stok yönetimi, ürünlerin paketlenip kargolanma işlemleri, toptan ürün almak için sahip olmanız gereken sermaye gibi adımları atlayarak direkt e-ticarete atılmanıza olanak sağlıyoruz. Sürekli geliştirmekte olduğumuz, tamamen kendi yazılımımız olan Pazaryeri Entegrasyon Api programımız sayesinde Pazaryeri mağazalarınızda yapacağınız ürün yükleme, stok ve fiyat güncelleme, sipariş geçme gibi işlemleri otomatik hale getirerek, sizlere yalnızca mağazanız, reklamlarınız ve satışlarınızı arttırmanıza odaklanma imkanı sunuyoruz. 
Bnicgiyim.com' dan dropshipping hizmeti almak için herhangi bir ücret ödemem gerekir mi?

Hayır, dropshipping/xml bayilik sistemimiz tamamen ücretsizdir.
Bnicgiyim.com' dan nasıl bayilik alabilirim?

Dropshipping/bayilik hizmeti alabilmeniz için tek yapmanız gereken, www.bnicgiyim.com adresine üye olarak anasayfanın sağ üst köşesinde bulunan ‘Bayilik Başvurusu’ butonuna tıkladıktan sonra, başvuru formunu doldurarak göndermek. Ayrıca dilerseniz yine başvuru sayfasında bulunan WhatsApp hattımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.
-Dropshipping/xml bayilik sistemi için neden bnicgiyim.com' u tercih etmeliyim?

Dropshipping yaparken en önemli iş ortağınızın tedarikçiniz olduğunu hatırlatmak isteriz. İşte tam bu noktada BNT GİYİM SANAYİ VE DIŞ TİCARET LTD. ŞTİ. Olarak bizi tercih etmenizin pek çok önemli nedeni bulunmaktadır:

1. Kaliteli Ürünler: Satışlarınızı ve markanızı güçlendirmek adına, üretim ve imalat altyapısı a’dan z’ye kendimize ait olan ürünlerimizi sizlere sunuyoruz. Sürekli yenilenen geniş ürün yelpazemizle müşterilerinize çeşitlilik sunabilme imkanı ve daha fazla kitleye ulaşabilmenize olanak sağlıyoruz. Ürünlerimizde her zaman için kaliteyi ön planda tutarak, müşteri memnuniyetinizi ve satışlarınızı arttırabilmeniz için çalışıyoruz. 
2. Hızlı ve Güvenilir Gönderim: Dropshipping işinde mağaza gelişiminiz ve tekrar sipariş almanızı arttırmak açısından zaman çok önemlidir. BELLA NOTTE ekibi olarak bayilerimizin memnuniyet ve gelişimini çok önemsiyoruz. Siparişlerinizi hızlı bir şekilde kargolayabilmek için ofisimizde çalışmakta olan Sürat Kargo personeli ile, hafta içi 14:30 hafta sonu 11:00’e kadar vermiş olduğunuz siparişleriniz aynı gün kargoya verilmekte ve en hızlı şekilde müşterilerinize ulaşmaktadır. 
3. Müşteri Hizmetleri Desteği: Bayilerimizin ve müşterilerimizin memnuniyeti bizim için her zaman önceliklidir. Sorularınıza ve endişelerinize hızlı ve etkili bir şekilde çözüm sunabilmek adına, müşteri destek ekibimiz her zaman hazırdır.
4. Güvenilir Tedarikçi İlişkileri: Uzun vadeli iş ilişkileri ve güvenilir tedarikçi-dropshipper ortaklıkları sağlamayı çok önemsiyoruz. Bu yüzden, hem kaliteli hemde makul fiyatlarda ürünler sunarak ve tedarik sürekliliği sağlayarak satış devamlılığı sağlanması noktasıda her zaman bayilerimizin destekçisiyiz.
5. Trendleri Takip Ediyoruz: Sektördeki trendleri yakından takip ederek ürün skalamızı buna göre güncelliyoruz. Bu sayede sizlere, müşterileriniz için her zaman yeni ve güncel ürünler sunabilme olanağı sağlıyoruz. 
6. Yenilik ve Verimlilik: Sürekli gelişmekte olan dropshipping sistemini amacına uygun hale getirebilmek ve bayilerimize vermekte olduğumuz hizmetten maksimum verim alabilmelerini sağlamak adına ürün yüklemek, stok ve fiyat güncellemek gibi işlem süreçlerinin daha verimli hale getirilmesine yardımcı olacak otomasyon ve entegrasyonlar sağlıyoruz.
7. Pazarlama ve Tanıtım Desteği: Dropshipping’e başlarken sahip olmanız gereken bütün bilgileri edinebilmeniz ve işinizin büyümesine destek olabilmek için kapsamlı bir pazarlama ve tanıtım desteği sağlıyoruz. Bella Notte destek ekibimiz size Pazaryeri Entegrasyon Api programımızın detaylı tanıtımı, mağaza düzenlemesi ve yönetimi, pazarlama bilgileri gibi bir çok konuda destek sağlayarak başlangıç ve tanıtım sürecinizi kolaylaştırıyor.
Bu nedenlerle bizimle çalışmak, dropshipping işinizi daha verimli, karlı ve kolay hale getirerek mağazanızın başarılı olabilmesi için önemli bir adım olacaktır.
Sosyal medyada satış yapıyorum nasıl Dropshipping yapabilirim?

Ürünleri, müşterilerinize kargo ücretini peşin ödeyerek gönderebilirsiniz.Yapmanız gereken, aldığınız siparişi www.bnicgiyim.com adresinden geçerken teslimat adresini bölümüne müşterinizin adresini yazmanız ve ''Sürat Kargo'' seçeneği ile siparişinizi tamamlamanızdır. Dikkat etmeniz gereken fatura adresi bölümüne kendi adresinizi girmenizdir. Aksi halde otomatik fatura sistemi kullandığımız için yanlış fatura kesilebilir.
Dropshipping hizmetinde hangi kargo firması ile çalışmalıyım?

bnicgiyim.com olarak Sürat Kargo ile çalışmaktayız. Kargolarınızın çıkışını bizim yapmamızı istiyorsanız Sürat Kargo ile çalışmanız gerekmektedir.
Pazaryeri siparişlerini Dropshipping ile nasıl gönderebilirim?

Entegrasyon programımız ile Trendyol siparişleriniz otomatik bize aktarılabilmektedir. Diğer Pazaryeri siparişlerinizi ise programdan manuel geçebilirsiniz. İlerleyen zamanlarda bütün Pazaryeri siparişlerinizi otomatik olarak programdan geçebileceksiniz. Eğer site üzerinden manuel sipariş geçmek isterseniz şu adımları izlemelisiniz:
1- Ürünleri sepete ekleyiniz,
2- Fatura adresini giriniz,
3- Adres bilgisi sayfasında kargo kodu yazan alana sadece kargo kodunu girerek siparişinizi tamamlayabilirsiniz.
Siparişinizin kargo kodu bize bu şekilde iletiliğinde kargo çıkışını depomuzdan yapabilmekteyiz.
Kargolarımı kendim göndermek istiyorum ne yapmalıyım?

Aldığınız siparişleri sepete ekledikten sonra teslimat adresine kendi adresinizi yazarak siparişinizi tamamlayabilirsiniz. Böylelikle ürünler sizin adresinize gelir ve dilediğiniz şekilde ürünleri kendiniz gönderebilirsiniz.
Kapıda ödeme seçeneği ile satış yapmak istiyorum ne yapmalıyım?

Kapıda ödeme ile alınan siparişlerin çıkışını yapabilmemiz için, bayilerimizin kendileri Sürat Kargo ile görüşerek anlaşma yapmalıdır. Anlaşma yapıldıktan sonra İstanbul/Küçükçekmece Sürat Kargo Cennet Şubesi’nin yapacağı tanımlama ile kapıda ödemeli kargo çıkışlarınızı ofisimizden yapabilmekteyiz.
Dropshipping yaparken aldığım siparişlerin ödemesini nasıl yapabilirim?

Almış olduğunuz siparişlerin ödemesini www.bnicgiyim.com üzerinden online olarak kredi kartı veya havale yöntemiyle yapabilirsiniz. Dilerseniz entegrasyon programımızda bulunan ‘Cüzdan Modülü’ yöntemiyle peşin, ön ödeme yaparak, gerekli bakiye programa yüklendiğinde pazaryerlerindeki siparişlerinizi otomatik olarak bize aktarabilirsiniz. Aynı zamanda www.bnicgiyim.com adresinden bakiye yüklemesi yapıldığında ise, kredi kartı bilgilerinizi girmeye gerek kalmadan mevcut bakiyenizden siparişlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde geçebilirsiniz. Ön ödeme yaptığınız zaman miktar fark etmeksizin promosyon kazanabilir ve promosyon yüklemesi ile bakiyeden ekstra ürün satın alabilirsiniz.

 

Bayi sorumlumuza aşağıdaki whatsaap bağlantısı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR